OTH Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


One Tree Hill Balkan community.
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Mark Schwahn: Hvala vam na svemu!

Go down 
2 posters
AuthorMessage
P. Sawyer
Administrator
Administrator
P. Sawyer


Posts : 12057
Reputation : 23
Join date : 2009-06-06
Age : 31
Location : Tree Hill

Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! Empty
PostSubject: Mark Schwahn: Hvala vam na svemu!   Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! EmptyFri May 11, 2012 7:22 am

Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! 5687198396b7c5a466b60f9f
Mark Švan će zauvek biti upamćen po stvaranju jedne od najvećih priča u istoriji televizije. Uvek poznat kao "little show that could"; kada je prva epizoda Tri Hila premijerno prikazana u septembru 2003., bilo je teško zamisliti da će proći 9 godina pre nego što se "spuste zavese". Serija je preživela nekoliko vremenskih prekida, vremenskih skokova i prošla kroz dve televizijske mreže i zaista postala obeležje drame. Za devet godina Mark je ispričao priče likova iz Tri Hila kroz više dimenzija, ali se uvek vraćao svojim osnovnim temama: ljubav, porodica i prijateljstvo. I zato, kada je došlo vreme za pisanje poslednjeg poglavlja, Mark znao da želi da to bude iskreno hvala fanovima.

Ex: Čestitamo na devet godina i predivno finale serije! Napisala sam u mom članku o epizodi da finalnu epizodu doživljavam kao zahvalno pismo fanovima.

Mark: Pa, upravo tako sam ga napravio. Mislim da sam rekao u jednom intervjuu da želim da napišem malo ljubavno pismo fanovima i da im se zahvalim za sve. Znao sam kakav će osećaj biti, nisam tačno znao koja scena i situacija će biti, ali sam oduvek znao kako želim da izgleda. I mislim da smo uspeli.

Ex: Prethodnih godina, znam da je bilo momenata kada niste znali hoćete li se vratiti još jednu sezonu, pa ste morali da pravite epizodu dovoljno dobru i za kraj serije. Posebno prošle sezone, moglo je biti finale serije. Da li je bilo teško ove godine smisliti nešto da se "nakači" na prethodno finale?

Mark: Jeste, jer smo u prethodnoj sezoni imali Džejmija na mostu. Ali, znate, nije bilo tako teško. Želeo sam da bude zadovoljavajuće. U sobi za pisce smo puno pričali o tome šta bi bilo zadovoljavajuće, jer će to biti kraj, i šta je prikladno. I pretpostavljam, vraćajući se tome, želeo sam da vidim celo društvo zajedno. Želeo sam da vidim porodičnu atmosferu. Mnogo ljudi mi je dolazilo (koji su pratili seriju od početka) i govorilo "Bio sam adolescent kada sam počeo da pratim seriju. I sada imam svoju decu i kada sam ih videla sve kako sede u ' Karen's cafe '-u sa decom koja trčkaraju okolo, i njihovi prijatelji, izgledalo je kao porodica". I većina ljudi mi je govorila "Stvarno je uticalo na mene jer izgleda kao moj život". I tako sam samo hteo da osetimo da je Tri Hil još uvek tu i da će se njihovi životi nastaviti i da su svi na dobrom mestu. Tako sam hteo da se završi.

Ex: Uvek sam ovo pitala glumce, ali postoji li jedna ili dve priče koju ste pisali za ovih 9 sezona i koja se izdvaja?

Mark: Uvek govorim o epizodi "školska pucnjava" jer je bila veoma rizična. I imao sam dosta otpora od mojih kolega producenata na seriji. Kada su prvi put čuli ideju bili su malo iznenađeni i uvređeni. Ljudi su počeli da pričaju po Vilmingtonu, glumci međusobno, i svi su bili zabrinuti. I pre nego što sam napisao uvod, Greg Prange je došao kod mene, zatvorio vrata od kancelarije i rekao: "Da li radiš epizodu sa pucnjavom?!" Ljudi su se osećali ugroženo. I studio i mreža su bili zabrinuti. Svi su bili zabrinuti i sećam se da sam im rekao: "Šta vas u našoj seriji vodi na misao da ćemo uraditi nešto pogrešno?" Onda su videli šta sam želeo da uradim sa tim i šta smo emotivno mogli da uradimo, i prihvatili su to. I video sam priliku da uradimo PSA na kraju. I ono što je bilo odlično u vezi toga je da smo čuli od mnogo ljudi koji su rekli da su počeli všnjačko savetovanje u školi, da su pokazali epizodu njihovim profesorima, da je vojska počela da koristi "anti-bullying" i "anti-hazing". Mnogo pozitivnog je izašlo iz toga. Da ne pominjem kada je Den povukao obarač, priča koju smo dobili...znao sam koliko će to uticati na sve ostale u ekipi. I tako, mislim da je to ta priča na koju smo zaista ponosni.

Takođe, i epizoda "osvajanje državnog prvenstva". Kada je Nejtan bio u sred "tačke ključanja", Hejli su udarila kola, Lukas je imao srčani udar; to nas je dovela na mnogo divnih mesta. Tako da, mislim da su to te dve epizode koje se izdvajaju.
Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! Df43ce4823d7daea1081db0c
Ex: Stvari koje ja volim kod Tri Hila i za koje ja mislim da su značajne, su citati i glasovi na kraju. One daju seriji nešto posebno. Posebno mi se sviđa ona koju ste izabrali za kraj serije. Pre devet godina, kada ste napisali pilot epizodu, da li je to oduvek bila vaša želja da imate "glasovne citate" na kraju epizoda?

Mark: Da. I nikada ovo nisam rekao, ali kada smo uradili prvu epizodu imali smo sugestiju od mreže da izbacimo taj "glas". Rekli su nam da nam nije potreban, pa smo ga izbacili. Uređivali smo prvu epizodu, okrenuo sam se prema Džoiju Davoli i rekao "Zaista mi se sviđa 'glasovni citat'. To je nešto što mislim da stvarno daje klasičan ton seriji. To je kao da govore o stvarima koje su stotinama godina stare, ali važe i danas. Veoma su savremeni". I onda je on rekao: "Pa, možeš ih vratiti i videti šta će se desiti!" (smeje se) Tako da smo vratili glas u seriju i na našu sreću mreža je rekla "Sviđa nam se!"


Da li mislite da bi Tri Hil bio isti bez glasova koji citiraju neke književnike, umetnike i sl?
Koja je vaša omiljena priča u seriji?
Back to top Go down
https://facebook.com/oth.serbia
KingHaley
"One Tree Hill"
Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! 5000
KingHaley


Posts : 5168
Reputation : 7
Join date : 2010-01-30
Age : 28
Location : London,UK

Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! Empty
PostSubject: Re: Mark Schwahn: Hvala vam na svemu!   Mark Schwahn: Hvala vam na svemu! EmptySat May 12, 2012 9:44 pm

Svaka mu čast!
Back to top Go down
 
Mark Schwahn: Hvala vam na svemu!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mark Schwahn o kraju serije
» Mark Schwahn nas podsjeca da gledamo OTH.
» Mark Schwahn: O Rachel i Leyton
» "Shelter" - nova serija Mark Schwahn-a
» Mark Schwahn govori o povratku Lucas&Peyton u seriju

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
OTH Balkan :: One Tree Hill :: Media :: Novosti :: Stare Novosti-
Jump to: